Doğan Atik

Matris Danışmanlık bünyesinde Uzman Kara Kuşak olanDoğan Atik 1997yılında çalışmaya başladığı General Electric ortaklı Tusaş Motor Sanayii’nde (TEI)aynı yıl Kara Kuşak olarak atandı. Tamamlanan eğitimlerin ardından birçok başarılı projeye imzaatan Doğan Atik, TEI’nin 1998 yılında dünyada en iyi Altı Sigma uygulayıcısı olarak GEtarafından “Best In Class”ödülünü kazandı ve 1999 yılında TEI’nin“Best International Supplier” ödülü almasında önemli katkılarda bulundu. 2001 yılında GE tarafından Uzman Kara Kuşak eğitimine seçilen Doğan Atik takip eden yıllarda sadece TEI’nin değil başta GE olmak üzere tüm iş ortaklarına yurt içi ve yurt dışında Uzman Kara Kuşak olarak destek vermiştir.

2004 yılından itibaren ise Yalın Üretim anlayışı ile Altı Sigmayı birleştirerek Yalın Altı Sigma Uzman Kara Kuşak olarak yurt içi ve başta ABD olmak üzere yurt dışında Yalın proje ve dönüşüm çalışmalarına liderlik etmiştir. Tüm bu süre zarfında 2000’den fazla katılımcıya eğitim ve projelerine koçluk desteği vermiştir.

2011 yılında EFQM Mükemmellik ödülü değerlendiricisi olarak Avrupa’nın önde gelen aday kuruluşlarını değerlendirmiş,TEI’nin EFQM mükemmellik Ödül Sürecini Uzman Kara Kuşak sorumluluklarına ek olarak yönetmiştir.

2016-2018 yılları arasında Almanya merkezli 4 kıtada faaliyet gösteren BundyRefrigerationşirketinde “Global LeanSixSigma Manager” olarak görev yapmıştır. Bu süre zarfında dünyanın çeşitli yerlerinde yer alan fabrikalarınYalın Altı Sigmadönüşümlerini yönetmiş,ortak gelişim ve yayılımını koordine etmiştir.

2018 yılından buyana danışman olarak deneyimlerini paylaşan Doğan Atik tüm kariyeri boyunca11 farklı ülkede 2500’den fazla adaya Yeşil Kuşak, KaraKuşak ve UzmanKara Kuşak eğitimleri vermiş, projelerine koçluk yapmıştır.

Doğan Atik Anadolu Üniversitesi Matematik Bölümü mezunudur.GE’den Kara Kuşak ve Uzman KaraKuşaksertifikalarına, Deloitte’tanRisk Yönetimi sertifikasına, EFQM’den ise Değerlendirici sertifikalarına sahiptir.

Danışmanlık ve Eğitmenlik Deneyimi – Kurumsal Referanslar

➢ Yalın Altı Sigma Eğitimleri

o TEI

o GE

o GE Power System

o GE Energy

o THY

o Bundy Türkiye

o Bundy Almanya

o Bundy Macaristan

o Bundy İtalya

o ERSUR Tekstil

o Türk Hava Kuvvetleri


➢ Yalın Altı Sigma Danışmanlığı

o TEI

o GE

o GE Aircraft Engine

o GE Power System

o GE Energy

o THY

o Bundy Türkiye

o Bundy Almanya

o Bundy Macaristan

o Bundy İtalya

o Bundy Polonya

o Bundy Meksika

o Bundy Brezilya 

o ERSUR Tekstil

o Karbel

o Türk Hava Kuvvetleri