Çağdaş Cantürk

matrias ekibi

2002 yılında Ege Üniversitesi Gıda Mühendisliğinden mezun olan Çağdaş CANTÜRK, askerlik sürecinin ardından 2004 yılında Bahçıvan Gıda’da 5 sene Üretim Şefi olarak çalıştı. Ekip yönetiminin yanı sıra SAP, Kalite Sistemleri entegrasyonu gibi çeşitli projelerin üretim departman liderliğini yaptı.

2009 yılında İtalya Hollanda ortaklığı olan Perfetti Van Melle’de Üretim Müdürü olarak çalışmaya başladı. Aynı dönemde, Sabancı Üniversitesi’nde Yönetici Geliştirme Programına (Executive Development Unit) katıldı. 2016 yılında Sürekli İyileştirme Müdürü olarak atandı ve Yalın Dönüşüm Lideri oldu. 3 yıl bu pozisyonda çalışan Çağdaş, bu süre zarfında Perfetti Operasyonel Mükemmellik Sisteminin tüm departmanlara yayılımı için stratejileri oluşturdu, çalışanların bilgi ve yeteneklerini geliştirmek için eğitim programları tasarladı, Öneri Sistemi, Problem Çözme ve Kaizen Sistemleri dahilinde dijitalleşme projelerine liderlik etti, Yalın Altı Sigma DMAIC Yeşil Kuşak ve Kara Kuşak projelerine başarılı bir şekilde liderlik etti.

2016 yılında Yeditepe Üniversitesi Executive MBA programına katıldı ve Finansal Analiz, Proje Yönetimi, Değişim Yönetimi gibi alanlarda akademik eğitimler aldı.

2018-2019 yılları arasında Almanya’da üretim müdürlüğü yaptı ve ekip yönetimi, planlama, iyileştirme projeleri üzerinde çalıştı.
15 sene aktif saha çalışmalarından sonra 2019 senesi itibari ile danışmanlık yapmaya başlayan Çağdaş, Operasyonel Mükemmellik (OPEX) Yönetim eğitimleri vermeye ve projeleri sırasında proje ekiplerine koçluk yapmaya başladı. OPEX ve TPM danışmanlıkları sırasında Henkel Kimya, Şölen Gıda gibi şirketleri destekledi. Ayrıca, global düzeyde İnsan Gelişimi (People Development), Hücre Organizasyonu (Cell Organization), Standart Çalışma (Standard Work), Uzman Ağı (Network of Specialist) kapsamında sistem ve konsept tasarımı, materyal hazırlama ve yayma amacıyla Global Henkel Üretim Sistemini (Henkel ProductionSystem) destekledi.

2020 yılında Matris Danışmanlık bünyesine Uzman Kara Kuşak olarak katılan Çağdaş, Yalın ve Yalın Altı Sigma projelerinin yönetimi, Kara ve Yeşil Kuşak eğitimleri ve proje danışmanlığı, değişim yönetimi danışmanlığı rollerinin yanında Matris’in dijitalleşme ve online eğitimler proje liderliğini üstlenmiştir. Aynı zamanda 2020 yılı başında Sola Unitas Akademi bünyesinde Takım ve Yönetici koçluğu programına devam etmektedir.

Danışmanlık ve Eğitmenlik Deneyimi – Kurumsal Referanslar
  • Henkel Kimya Sanayi Deterjan
  • Şölen Çikolata
  • BSH Depo
  • Bursalı Tekstil
  • Borçelik
  • Latro Kimya
  • Bayer Crop Science